Blog

Dlaczego myszy i szczury to szkodniki

Dlaczego myszy i szczury to szkodniki?

Myszy i szczury, choć często postrzegane jako zwierzęta żyjące na uboczu, w rzeczywistości mają znaczący wpływ na życie człowieka. Niestety, nie są to przyjazne zwierzęta, lecz stworzenia, które śmiało należy nazywać szkodnikami. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej kwestii, dlaczego gryzonie te są tak problematyczne i dlaczego deratyzacja jest kluczowym elementem w zarządzaniu tymi szkodnikami.

Continue reading

Kiedy można korzystać z lokalu po odpluskwianiu?

Kiedy można korzystać z lokalu po odpluskwianiu?

Dezynsekcja bywa kluczowym procesem w zakresie utrzymywania naszych domów i miejsc pracy wolnymi od szkodliwych owadów i szkodników. Kluczowe jest, aby dezynsekcja została przeprowadzona poprawnie oraz aby właściwie postępować po zakończeniu zabiegu. Dzisiaj wyjaśniamy, po jakim czasie po dezynsekcji można wrócić do lokalu i czuć się w pełni bezpiecznie.

Continue reading

Jakie są różnice w zwalczaniu pluskiew w mieszkaniu i w budynkach użyteczności publicznej

Jakie są różnice w zwalczaniu pluskiew w mieszkaniu i w budynkach użyteczności publicznej?

Pluskwy to jedne najbardziej dokuczliwych i trudnych do wyeliminowania intruzów w naszych domach i miejscach publicznych. Choć te niewielkie pasożyty były przez wiele lat jedynie wspomnieniem z przeszłości, teraz powracają w sile. Zwalczanie pluskiew różni się w zależności od rodzaju obiektu, w którym nieproszeni goście postanowili się osiedlić. Przyjrzyjmy się zatem różnicom pomiędzy odpluskwianiem mieszkań a budynków użyteczności publicznej.

Continue reading

Deratyzacja – jak przebiega i czy zwalcza 100% gryzoni

Deratyzacja – jak przebiega i czy zwalcza 100% gryzoni?

Gryzonie mogą być również nosicielami chorób, niebezpiecznych dla człowieka i zwierząt domowych. Dlatego niezwykle istotne jest skuteczne ich zwalczanie, które wymaga nie tylko wiedzy na temat różnych technik deratyzacji, ale również zrozumienia biologii i zachowania tych szkodników. W niniejszym artykule przedstawiamy charakterystykę głównych gryzoni, które możemy napotkać w naszym otoczeniu oraz metody, jakie stosuje się w celu ich eliminacji.

Continue reading