Dezynfekcja mieszkania Białystok – odkażanie pomieszczeń

Dezynfekcja (odkażanie) służy wyeliminowaniu wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych oraz ich przetrwalników. W procesie odkażania wykorzystujemy metody chemiczne. Wykonujemy:

– Dezynfekcja pomieszczeń

– Dezynfekcja powierzchni, przedmiotów gabarytowych

– Dezynfekcja studni

Dezynfekcję pomieszczeń wykonujemy dwuetapowo, w następujących przypadkach:

– po zalaniu pomieszczenia, najczęściej ściekami

– po zgonie

Po właściwej dezynfekcji (odkażaniu) stosujemy preparaty do neutralizacji odorów na drodze chemicznej dezaktywacji ich cząsteczek. Efekt neutralizacji (deodoryzacji) a w konsekwencji uzyskania czystego powietrza jest szybki i trwały, w przeciwieństwie do preparatów jedynie maskujących odory.

szpital

Jak przygotować mieszkanie do dezynfekcji?

Dezynfekcja mieszkania jest najważniejszą częścią działań w niszczeniu drobnoustrojów chorobotwórczych wywołujących zakażenia itp. Polega na kompleksowym niszczeniu mikroorganizmów z powierzchni przedmiotów, mebli, wyposażenia, narzędzi, skóry rąk i twarzy. Zwykle przeprowadzana jest w pomieszczeniach, w których przebywa duża liczba ludzi, tj. w dużych zakładach przemysłowych, biurach, korporacjach, choć często korzystają z dezynfekcji także osoby prywatne zamieszkujące domy jednorodzinne i mieszkania. Dezynfekcja, nazywana często odkażaniem, służy wyeliminowaniu wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych oraz ich przetrwalników. W procesie odkażania wykorzystujemy metody chemiczne. Wykonujemy:

 • dezynfekcja pomieszczeń,
 • dezynfekcja powierzchni,
 • dezynfekcja przedmiotów gabarytowych,
 • dezynfekcja studni.

Dezynfekcję pomieszczeń wykonujemy dwuetapowo, w następujących przypadkach:

 • po zalaniu pomieszczenia, najczęściej ściekami,
 • po zgonie,
 • chorobach zakaźnych.

Po właściwej dezynfekcji (odkażaniu) stosujemy preparaty do neutralizacji odorów na drodze chemicznej dezaktywacji ich cząsteczek. Efekt neutralizacji (deodoryzacji) a w konsekwencji uzyskania czystego powietrza jest szybki i trwały, w przeciwieństwie do preparatów jedynie maskujących odory. Aby dezynfekcja przebiegła bez zastrzeżeń i przyniosła zamierzony efekt, przed przybyciem firmy odkażającej mieszkanie należy przygotować zgodnie z poniższymi zaleceniami.

 1. Jeśli w mieszkaniu znajdują się zwierzęta, należy je wyprowadzić na zewnątrz lub przewieźć w inne, bezpieczne miejsce.
 2. Wszelką żywność, która jest umieszczona na otwartej powierzchni powinno się przenieść, wstawić do lodówki lub spakować do pojemników zamykanych hermetycznie.
 3. Artykuły higieny osobistej również powinno się wynieść z pomieszczenia, w którym będzie przeprowadzana dezynfekcja.
 4. Ubrania, zabawki dla dzieci należy przechowywać w szafach.
 5. Meble, obrazy i inne ozdoby w mieszkaniu należy przykryć folią. Podobna sytuacja dotyczy sprzętów elektronicznych – telewizorów, komputerów i innych urządzeń elektrycznych.
 6. Meble w mieszkaniu należy rozłożyć, jeśli trwa usuwanie pluskiew.
 7. Dobrze byłoby przejrzeć książki w mieszkaniu. Jeśli zauważymy czarne kropki – ślady życiowej aktywności pluskwy, należy je natychmiast wyrzucić.

Dlaczego dezynfekcja jest tak ważna

Tak jak zostało już wcześniej wyjaśnione, dezynfekcja służy do niszczenia zarazków chorobotwórczych rozprzestrzeniających się w pomieszczeniach, w roślinach i sprzęcie, a tym samym do uniknięcia niebezpieczeństwa zarażenia się infekcjami. Szczególnie narażone na tego typu infekcje są dzieci, osoby starsze i chorzy o niskiej odporności. Z tego powodu obiekty takie jak żłobki, szkoły, sale gimnastyczne i szpitale wymagają starannej dezynfekcji. Cel dezynfekcji jest bardzo prosty – działania odkażające stosuje się, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, aby zapewnić bezpieczne warunki życia i pracy. Regularna dezynfekcja jest podobna do gaśnicy podczas pożaru. Odcina drogę infekcji od jej źródła do innych obiektów.

Zgłoś się po profesjonalistów

Przeprowadzenie dezynfekcji na własną rękę ma sens tylko wtedy, gdy odkażana ma być niewielka powierzchnia z brudu i kurzu. Wówczas wystarczy zakupić odpowiednie środki dezynfekujące w drogerii. Niemniej jednak w dużych zakładach, gdzie zauważa się obecność owadów czy gryzoni zaleca się powierzenie dezynfekcji profesjonalistom. Białostocki Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji to firma z wieloletnim doświadczeniem, świadcząca kompleksowe usługi z zakresu szeroko pojętej dezynfekcji i dezynsekcji. Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do zapoznania się z ofertą usług, a w razie pytań, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty. Siedziba firmy mieści się w Białymstoku.

Zapoznaj się z usługami z zakresu dezynfekcji jakie świadczymy. Zobacz również: Dezynsekcja Białystok oraz Deratyzacja Białystok